Додайте товари до списку бажань
0

Пальто

Фільтр
Колекція
Бренд
Сезон
Розмір
Колір
Розділ
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Пальто

   Зараз жіноче пальто - це невід'ємна частина гардеробу не лише кожної серйозної жінки, але і екстравагантних юних модниць.

     До речі, свій родовід пальто веде зовсім не з Англії, як прийнято вважати, хоча на вдосконалення цього виду верхнього одягу британські острови зробили чималий вплив. До того ж спочатку пальто зовсім не було атрибутом вищого світу - вовняні, теплі бушлати були популярні серед простолюдинів. У роки своєї появи пальта було деталлю виключно чоловічого гардеробу, жінкі подібні речі не носили в принципі. Одно або двобортне пальто спочатку прийшло в 18 столітті з іспанських провінцій, де вважалося робітничо-селянським варіантом одягу. Тоді подібний одяг називався palletoque - від двох слів: pallium - просторий плащ, і toque - "головний убір".
     З роками зручна і функціональна річ поступово завоювала увагу в інших країнах Європи - Франції, Англії, Німеччини - і в кожній з цих країн цей вид одягу пішов по своєму шляху розвитку. Так, саме англійці надали одягу іспанських простолюдинів різноманітність, аристократизм і елегантність. Тільки у 19 столітті починають з'являтися "адаптовані" моделі жіночих пальт, які починають носити пані, - спочатку силуети були приталеними, витонченими. Боротьба жінок за рівноправ'я і хід історії зробили безумовний вплив на формування фасонів і популярність жіночого пальта. З'явилися три варіанти його силуету - прямий, трапецієвидний і приталений, а також дві довжини - загальновживана довга і коротка для спортивних моделей. Довжина миди і силует, що розкльошує, з'явилися на подіумах набагато пізніше.

     Багато фасонів пальта з'явилися під час першої світової війни, а потім перейшли в предмет повсякденного гардеробу. Наприклад тренчкоты, бушлат або шинель. В період війни пальта були об'ємні з накладними кишенями. Потім жіноче пальто знову набуває приталеного вигляду, стає довгим, але все ще виглядає трохи мішкувато. Після популярність придбаває ассиметричный крій і хутряна обробка. Треба було носити саме велике і пухнасте хутро, або зовсім обходитися без нього. З'являється пальто під назвою "джиггер". Його особливість полягає в дуже короткій на той час довжині - до коліна. Крій у цього пальта прямий.

    Під час другої світової війни жінки почали освоювати такі чоловічі пальта, як дафлкоти. Вони мали трапецевидний силует, ватні плечі і накладні кишені. З'явилися приталені пальта, що розкльошують до низу. Їх називали "пальта принцес". Пізніше в моду входять півпальта. Вони мають прямій крій і завдовжки трохи нижче талії. Після війни дівчатам хотілося більше жіночності. У моду увійшли розкішні пальта Крістіана Диора. Модний будинок Баленсиага пропонує дівчатам сміливий варіант - пальто-каре або пальто-кокон. Під час освоєння космосу пальтом придбали інший фасон. Стали короткими, прямого або трапецієвидного крою - з таким пальтом було популярне носити високі чоботи.

    У наступне десятиліття пальто знову прийняло відчутні зміни. Стало довжини максі і повернулася пальто-накидка. У моду увійшли широкі плечі. Пальто того часу сильно нагадує піджак, хоча і класичні варіанти теж не забувалися.

     У 90 роках пальта почали витісняти куртки. Зустрічалися тільки мішкуваті або короткі варіанти. З 90-х років і до сучасності мода постійно мінялася - то повертаючись до минулого, то придумуючи нові тенденції.

     Тканини для пальта підрозділяються на дві основні групи: вовняні і бавовняні, які класифікуються по складу, структурі переплетення, забарвленням. Для пошиття зимового і демісезонного одягу понад усе затребувані вовняний габардин, креп, букле, кашемір, драп. Головна їх відмінність полягає в методах переплетення ниток. Бавовняні види тканин для пальта використовують при пошитті легких, літніх або демісезонних речей. До них відносяться плащевка, бавовняний жаккард, велюр, бавовняний вельвет. Найактуальнішими на сьогодні видами тканини для жіночих моделей пальта залишаються вовна в усій її різноманітності (альпака, беби-лама, Ангора і так далі), кашемір, твід, шкіра, сукно, бавовна, а також повністю виконані з синтетичних матеріалів або з їх додавання: поліестеру, нейлону, поліаміду - які надають водо- і пиловідштовкуючий ефект.

    Жіночі моделі пальта також розрізняються за типом силуету :

  • приталений / полуприталенный (силует "пісочні години");
  • що розкльошує (у стилі 50-х);
  • прямій (вільний крій);
  • А-подібний (пальто-трапеція);
  • О-образный (пальто-кокон).

     Серед усієї цієї різноманітності Ви, неодмінно, знайдете ту саму модель, в якій виглядатимете стильно і почуваєте себе комфортно!

Вгору